news-details
افتخار آفرینی و کسب مدال

رامین طاهری به نشان نقره رسید.

امین کاویانی نژاد مدال برنز کسب نمود.

به گزارش رواط عمومی هیئت کشتی خوزستان و در روز پایان رقابت های کشتی فرنگی بازیهای کشورهای اسلامی در ترکیه ، رامین طاهری ملی پوش خوزستانی وزن 87 کیلوگرم کشورمان در دیدار نهایی مغلوب رقیب ازبکستانی خود شد و نشان نقره این وزن را به دست آورد .

همچنین در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد در دیدار رده بندی مقابل حریف تونسی خود به برتری رسید و مدال برنز کسب نمود .

در روز نخست نیز محمد حسینوند پناهی در 55 مقام پنجم را کسب نمود و رسول گرمسیری نیز از در وزن 82 کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفت.

در زیر مبارزات نمایندگان خوزستانی تیم ملی در روز دوم مسابقات آمده است.

در وزن 77 کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب سانان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی رفت. کاویانی نژاد در دیدار رده بندی با نتیجه 1 بر 1 از سد لامد مافی از کشور تونس گذشته و به مدال برنز رسید.

در وزن 87 کیلوگرم که با حضور 7 نفر و در دو گروه 4 و 3 نفره به صورت دوره ای برگزار می شود، امین طاهری در دور اول با نتیجه 8 بر صفر شیحازبردی اولکوف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر صفر از سد  مهمت کوجوک عثمان از ترکیه گذشت. طاهری در دور سوم با نتیجه 5 بر 5 مغلوب جالگاسبای بردیموراتوف دارنده مدال برنز جهان و قهرمانی آسیا از ازبکستان شد و بعنوان نفر دوم این گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این دیدار مقابل آتابک عزیزبیکوف دارنده مدال نقره آسیا با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. طاهری در این دیدار با نتیجه 11 بر 2 مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

ارسال دیدگاه